Bilimsel Program
İngilizce Program için TıklayınızClick for English Program
22 Mayıs 2024 Çarşamba | |
---|---|
AÇILIŞ | |
13:00-14:00 |
Prof. Dr. Adalet Meral Güneş Prof. Dr. Murat Söker |
NUTRİSYONEL ANEMİLERDE ÇETİN CEVİZLER Oturum Başkanları: Bülent Zülfikar, Erol Erduran |
|
14:00-14:20 |
“Demir Gibi Türkiye Projesi”nde Neredeyiz? Songül Yalçın |
14:20-14:40 | Olgular ile Demir Metabolizması ve IRIDA Yasemin Işık Balcı |
14:40-15:00 | Olgular ile Kalıtsal Megaloblastik Anemiler Ebru Yılmaz Keskin |
15:00-15:30 | Tartışma |
UYDU SEMPOZYUMU - NOVO NORDISK
Oturum Başkanı: Kamuran Karaman |
|
15:30-16:15 |
Dünden Yarına Hemofilinin Yanında Kahraman Öncel, Funda Erkasar |
16:15-16:30 | Kahve Arası |
TRANSFÜZYONDA ÇETİN CEVİZLER Oturum Başkanları: Nazan Sarper, Lale Olcay, Serap Aksoylar |
|
16:30-16:50 |
Kök Hücre Nakil Hastalarında Transfüzyon Salih Gözmen |
16:50-17:10 |
Transfüzyonda Zorlu Olgular Ayşe Bozkurt Turhan |
17:10-17:30 |
Olgular ile Acil ve Masif Transfüzyon Zeynep Canan Özdemir |
17:30-18:00 | Tartışma |
23 Mayıs 2024 Perşembe | |
---|---|
Prof. Dr. Fatma Gümrük Oturumu: HEMOGLOBİNOPATİLERDE GÜNCEL DURUM VE ÇETİN CEVİZLER Oturum Başkanları: Valeh Hüseyinov, Türkan Patıroğlu, Zeynep Karakaş |
|
08:15-08:35 |
Orak Hücreli Anemide Kritik Kararlar ve Yenilikler Göksel Leblebisatan |
08:35-08:55 |
Transfüzyon Bağımlı Olmayan Talasemide Transfüzyon Yönetimi Sultan Aydın |
08:55-09:15 |
Zor Tanı Alan Hemoglobinopatili Olgularda Klinik ve Genetik Esra Işık |
09:15-09:30 | Tartışma |
09:30-09:45 |
Prof. Dr. Fatma Gümrük'ün Biyografisi Şule Ünal Cangül |
09:45-10:00 | Kahve Arası |
UYDU SEMPOZYUMU - NOBEL
Oturum Başkanı: Kaan Kavaklı |
|
10:00-10:45 |
Geltro® ile Kronik İTP yönetimi Yılmaz Ay |
TROMBOZ YÖNETİMİNDE ÇETİN CEVİZLER Oturum Başkanları: Namık Yaşar Özbek, Ülker Koçak, Hüseyin Tokgöz |
|
10:45-11:05 |
Nadir Bölge Trombozları Nilgün Eroğlu |
11:05-11:25 |
Konjenital Kalp Hastalıkları ve Kardiyovasküler Cerrahi Sonrası Tromboz Yönetimi Emine Zengin |
11:25-11:45 |
Solid Organ Transplantasyonu Sonrası Tromboz Yönetimi Nihal Karadaş |
11:45-12:00 | Tartışma |
12:00-13:30 | Öğle Yemeği |
UYDU SEMPOZYUMU - PFIZER
Oturum Başkanı: Özcan Bör |
|
13:30-14:15 |
Hemofili A Hastalarında Uyumu Arttıran Çözümler: Refacto® AF ve Flakonsuz Enjeksiyon Alphan Küpesiz, Veysel Gök |
14:15-14:30 | Kahve Arası |
UYDU SEMPOZYUMU - TAKEDA
Oturum Başkanı: Murat Söker |
|
14:30-15:15 | Daha Uzun Etki, Aynı Güven ile Adynovate® 1 Yıldır Sizinle Melike Sezgin Evim, Başak Koç Şenol |
HEMOSTAZDA ÇETİN CEVİZLER Oturum Başkanları: Ahmet Fayik Öner, Hüseyin Gülen, Emel Özyürek |
|
15:15-15:35 |
Ehlers-Danlos Sendromu Emine Türkkan |
15:35-15:55 |
Fibrinojen Hastalıkları Alper Özcan |
15:55-16:15 |
Plazminojen Eksikliği Tiraje Celkan |
16:15-16:30 | Tartışma |
16:30-16:45 | Kahve Arası |
TALASEMİYE 360° BAKIŞ Oturum Başkanları: Fatma Gümrük, İlgen Şaşmaz |
|
16:45-17:00 |
Talasemide Zorlu Vakalar Yeşim Oymak |
17:00-17:15 | Talasemide Radyolog Gözüyle Demir Birikiminin T2*MRG ile Değerlendirilmesi ve Önemi Selen Bayraktaroğlu |
17:15-17:30 |
Talasemide Kardiyolog Gözüyle Demir Birikiminin Değerlendirilmesi: T2*MRG Olmayan Merkezlerde Alternatif Yöntemler İlker Çetin |
17:30-17:45 | Tartışma |
18:00-19:30 | Sözel Bildiri Oturum detayları için tıklayınız Poster Bildiri Oturum detayları için tıklayınız |
24 Mayıs 2024 Cuma | |
---|---|
TPHD-EHA Ortak Oturumu Oturum Başkanları: Josef Vormoor, Adalet Meral Güneş |
|
08:00-08:30 |
Genç Pediatrik Hematologlar için EHA Program Tanıtımı Josef Vormoor, Koray Yalçın |
Oturum Başkanları: Sema Anak, Akif Yeşilipek, Gülyüz Öztürk, Volkan Hazar | |
08:30-08:50 | ALL Tedavisinde Yenilikler Josef Vormoor |
08:50-09:10 | T-ALL’de Yeni Tedavi Yaklaşımları Elif Ünal İnce |
09:10-09:30 | Relaps ALL Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar Jean-Pierre Bourquin |
09:30-10:00 | Tartışma |
10:00-10:15 | Kahve Arası |
UYDU SEMPOZYUMU - ABDİ İBRAHİM
Oturum Başkanı: Canan Albayrak |
|
10:15-11:00 | İyi Tedavi Partneri: İTP Tedavisinde Rompag® ile Tedavi Yönetimi Sibel Akpınar Tekgündüz |
von WILLEBRAND HASTALIĞINDA ÇETİN CEVİZLER Oturum Başkanları: Ahmet Koç, Orhan Gürsel |
|
11:00-11:15 | von Willebrand Hastalığında Tanısal Zorluklar Neslihan Çalışkan |
11:15-12:00 | von Willebrand Hastalığında Zor Olguların Yönetimi |
Olgu 1: Menoraji/Hemorajik Over Kistleri Mehmet Fatih Orhan |
|
Olgu 2: Anjiyodisplazi Arzu Akyay |
|
Olgu 3: von Willebrand Hastalığı Tanılı Hastam Büyüdü! Gebelik, Doğum ve Doğum Sonrası Yönetimi Zeliha Güzelküçük |
|
12:00-12:15 | Tartışma |
UYDU SEMPOZYUMU - AMGEN
Oturum Başkanları: Hale Ören, Ali Bülent Antmen, Musa Karakükcü |
|
12:15-13:00 | İmmünoterapi Çağında Relaps/Refrakter B-ALL Tedavisinde Blinatumomab’ın Rolü Barış Malbora |
13:00-14:00 | Öğle Yemeği |
ALT ÇALIŞMA GRUBU SUNUMLARI
|
|
14:00-14:45 | Kemik İliği Transplantasyonu Musa Karakükçü |
14:45-15:30 | Kemik İliği Yetersizlikleri Şule Ünal Cangül |
15:30-16:15 | Febril Nötropeniler ve Destek Tedavileri Deniz Tuğcu |
16:15-17:00 | Hematolojik Maligniteler (Lösemiler) Hale Ören |
19:00 | Akşam Yemeği |
25 Mayıs 2024 Cumartesi | |
---|---|
AKILCI ANTİBİYOTİK KULLANIMI | |
08:00-08:15 | Yusuf Ziya Aral |
UYDU SEMPOZYUMU - BRISTOL-MYERS SQUIBB
Oturum Başkanı: Selma Ünal |
|
08:15-09:00 | Reblozyl® ile Beta-Talasemi Hastalarının Transfüzyona Olan İhtiyaçları Değişiyor Yeşim Aydınok |
HEMOFAGOSİTİK LENFOHİSTİOSİTOZ VE DİĞER İMMÜN REGÜLASYON BOZUKLUKLARINDA ÇETİN CEVİZLER Oturum Başkanları: Neşe Yaralı, Hilmi Apak, Deniz Karapınar |
|
09:00-09:20 | İmmün Regülasyon Bozukluklarının Tanımı ve Sınıflandırılması Tuba Hilkay Karapınar |
09:20-09:40 | Relaps – Refrakter HLH Olgularının Yönetimi Zühre Kaya |
09:40-10:00 | Relaps-Refrakter HLH Olgu Sunumları Ali Al-Ahmari |
10:00-10:20 | Otoimmün Lenfoproliferatif Sendrom Tanı ve Tedavisinde Zor Olgular Suar Çakı Kılıç |
10:20-10:30 | Tartışma |
10:30-10:45 | Kahve Arası |
UYDU SEMPOZYUMU - PROCEUTICA
|
|
10:45-11:30 | Elocta®: Eklem Sağlığını Korumada Bireyselleştirilmiş Profilaksinin Önemi Can Balkan, Selin Aytaç Eyüpoğlu |
ZORLU YOLLARDA ÇOCUK HEMATOLOJİ-ONKOLOJİ UZMANI OLMAK Oturum Başkanları: Nurdan Taçyıldız, Mehmet Ertem, Can Acıpayam |
|
11:30-12:10 | Mecburi Hizmette Zorluklar ve Çözüm Önerileri Nurgül Karakaya, Mustafa Bilici, Fatma Aslan, Çağrı Coşkun |
12:10-12:30 | İlaç Temininde Zorluklar Selin Yakarışık |
12:30-13:00 | Tartışma |
13:00-13:30 | KAPANIŞ VE TEMENNİLER |
13:30 | Öğle Yemeği |